skip navigation

2018 Practice Schedule

Field Day Time Team Age Group Coach
Land Park North M / W 4:00 - 6:00 Purple Bears U10G Jeff Van Rees
Land Park North M / W 6:00 - 8:00 Monster Fury U10G Chris Ore
Land Park North M / W 6:00 - 8:00 Jackrabbits U10B James Biller
Land Park South M / W 5:00 - 6:00 Roadrunners U6 Gustavo Martinez
Land Park South M / W 5:00 - 6:00 Lightning U5 Dzoara Ceron
Land Park South M / W 6:00 - 8:00 Rebels U10B David Gilson
Land Park South M / W 6:00 - 8:00 Purple Pandas U10G Matt Flynn
Land Park North T / Th 4:00 - 6:00 Justice League U10 Ben Turner
Land Park North T / Th 6:00 - 8:00 Mia Hammsters U9G Shawnda Grady
Land Park North T / Th 6:00 - 8:00 Wild Ponies U10G Chris Butterfield
Land Park South T / Th 4:00 - 6:30 Bulldogs U10B Tony Rivas
Land Park South T / Th 6:00 - 8:00 Rebel Alliance U10B Samantha Lamb
Land Park Main M / W 4:00 - 6:00 Cobras U13 Costa Apostolos
Land Park Main M / W 4:00 - 6:00 Spartans U19B Matthew Curlette
Land Park Main M / W 6:00 - 8:00 Ultra Violets U19G Brian Grattidge
Land Park Main M / W 6:00 - 8:00 Killer Rabbits U16G Angus Chang
Land Park Main F 5:00 - 8:00 Spartans U19B Matthew Curlette
Land Park Main T / Th 6:00 - 8:00 Shooting Stars U16G Richard DaRosa
Land Park Main T / Th 6:00 - 8:00 Killer Rabbits U14G Ray Harrison
Cal Middle East M / W 4:00 - 6:00 Thorns U12G Peter Hansell
Cal Middle East M / W 4:00 - 6:00 Superheroes U8 Evelyn Woodman
Cal Middle East M / W 6:00 - 8:00 Purple Crushers U12G Mike O'Brien
Cal Middle East M / W 6:00 - 8:00 ? U10G Alex Bohl
Cal Middle Main M / W 4:00 - 6:00 Timberwolves U12 Aaron McClatchy
Cal Middle Main M / W 4:00 - 6:00 Purple Reign U14G Aaron Flores
Cal Middle Main M / W 6:00 - 8:00 Hurricanes U9G Mike Saab
Cal Middle Main M / W 6:00 - 8:00 Galaxy All Stars U12 Jose Castillo
Cal Middle East T / Th 4:00 - 6:00 Killer Rabbits U9 David Rose
Cal Middle East T / Th 4:00 - 6:00 Purple Dragons / Dragons U10G / U12 Scott & Gayle Govenar
Cal Middle East T / Th 6:00 - 8:00 Purple Dragons / Dragons U10G / U12 Scott & Gayle Govenar
Cal Middle East T / Th 6:00 - 8:00 Purple Dragons U7B David Stolcenberg
Cal Middle Main T / Th 4:00 - 6:00 Sounders U12B Sucely Barrios
Cal Middle Main T / Th 5:00 - 6:00 Persisters U8 Scott Claremon
Cal Middle Main T / Th 6:00 - 8:00 FBGB U12B Celeste / Culleton
Cal Middle Main T / Th 6:00 - 8:00 Mighty Narwhales U12 Jason Story
John Cabrillo M / W 6:00 - 8:00 Pumas U12 Daniel Vasquez
Hollywood E. M / W 4:00 - 5:00 Sharks U6B Brandon Magaoay
Hollywood E. M / W 5:00 - 6:00 Ewoks U6B Joanna Hedrick
Hollywood E. M / W 5:00 - 6:00 Purple Panthers U6 Scott Yates
Hollywood E. M / W 5:00 - 6:00 Rolling Thunder U6 Catherine Heyer
Hollywood E. M / W 6:00 - 7:00 Wookies U5 Michael Jared
Hollywood E. M / W 6:00 - 7:00 Mighty Butterflies U6 Tim Gibbs
Hollywood E. M / W 6:00 - 7:00 Flying Owls U6 Kiyomi Meeker
Hollywood E. T / Th 5:00 - 6:00 Spartans U6B Mike Sanchez
Hollywood E. T / Th 6:00 - 7:00 Nueva Generacion Galaxy U6B Raul Carlos Castillo
Hollywood E. T / Th 6:00 - 7:00 Wildcats U6B Rose McAuliffe
Hollywood E. T / Th 6:00 - 7:00 Hot Wheelers U6 Sean O'Brien
Sutterville West M / W 5:00 - 6:00 Flash U7B Ellen Moore
Sutterville West M / W 5:00 - 6:00 Mighty Bruins U8B Grant Yoshimura
Sutterville West M / W 6:00 - 7:00 Runnin Royals U8G Kate Wheatley
Sutterville West M / W 6:00 - 7:00 Rockets U8B Kat Burnside
Sutterville West M / W 6:00 - 7:00 Wolverines U7B Torrey Sullivan
Sutterville East M / W 5:00 - 6:00 Purple Dragons U7 Francisco Cuellar
Sutterville East M / W 5:00 - 6:00 Pink Mermaids U8G Giavanni Sedda
Sutterville East M / W 5:00 - 6:00 Little Sharks U8 Melissa Serrato
Sutterville East M / W 5:00 - 6:00 ? U5 Heather Shannon
Sutterville East M / W 6:00 - 7:00 Sac Pirates U7 Peter Vlahos
Sutterville East M / W 6:00 - 7:00 Ninjas U7B Carolyn Rowan
Sutterville East M / W 6:00 - 7:00 Purple Lightning U7G Tom Dugan
Sutterville East T / Th 5:00 - 6:00 Pixies U8G Eric Stoll
Sutterville East T / Th 5:00 - 6:00 ? U8B Mike Young
Sutterville East T / Th 5:00 - 6:00 Bears U8B John Parino
Sutterville East T / Th 6:00 - 7:00 Wallabies U8G Ben Crawford
Sutterville East T / Th 6:00 - 7:00 Hot Wheels U8 Fred Cortez
Sutterville East T / Th 6:00 - 7:00 Ladybugs U8 Joe Atkins
Sutterville West T / Th 5:00 - 6:00 Mini Galaxy U7 James Waller
Sutterville West T / Th 5:00 - 6:00 Little Ninjas U5 David Aleman
Sutterville West T / Th 6:00 - 7:00 Kickin' Unicorns U8 Megan Allred
Sutterville West T / Th 6:00 - 7:00 Mini Monsters U8B Noah Phillips
Sutterville West T / Th 6:00 - 7:00 Purple Ladybugs U7G Andie Patterson
Crocker Riverside T / Th 6:00 - 8:00 Shooting stars U12 Drew Wheatley
Bret Harte M / W 4:00 - 6:00 Jackalopes U6 Jonathan Miller
Bret Harte M / W 6:00 - 8:00 Lions U6 Mike Cordano
Bret Harte T / Th 6:00 - 8:00 ? U6 John Buchholz
Sierra II Park M / W 6:00 - 8:00 Pirates U14B Tim Madden
Sierra II Park M / W 6:00 - 8:00 Warriors U16B Eric Jarrety
Sierra II Park T / Th 6:00 - 8:00 Arsenal / Wolves U14B Paco Sotero
Sierra II Park T / Th 6:00 - 8:00 Evolution U14B Sean Arrrant
LDV M / W 4:00 - 6:00 Speed Demons U12B David Wiest
LDV M / W 6:00 - 8:00 Renegade Pirates U14G David Johnsson
LDV M / W 6:00 - 8:00 Hornets U10 Ray Montes
LDV F 6:00 - 8:00 Hornets U10 Ray Montes
LDV T / Th 4:00 - 6:00 Dolphins U7 Anthony Carillo
LDV T / Th 6:00 - 8:00 Eagles U12B Guy Burdick
Land Park Baseball T / Th 6:00 - 7:00 Spartans U5 Michael Sanchez Starting 8/13
Land Park Baseball T / Th 6:00 - 7:00 Wildcats U6B Rose McAuliffe Starting 8/13
Land Park Baseball T / Th 6:00 - 7:00 ? U6 John Buchholz Starting 8/13
Land Park Baseball M / W 5:00 - 6:00 Jackalopes U6 Jonathon Miller Starting 8/13
Land Park Baseball M / W 5:00 - 6:00 ? U5 Alicia Irvin Starting 8/13
Land Park Baseball M / W 5:00 - 6:00 Flash U7B Ellen Moore Starting 8/13